Śniadanie na diecie

Śniadanie to zdecydowanie najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Warto pamiętać, iż osoby będące na diecie, które nie odpuszczają śniadań, nie przejadają się później w ciągu dnia. Dietetyczne śniadanie uruchamia metabolizm oraz pozwala na spalanie kalorii przez cały dzień. Dzięki spożywaniu odpowiednio zbilansowanego i dietetycznego śniadania, zwiększamy szansę na zdrowe odżywianie aż do wieczora.
Przygotowując dietetyczne śniadanie należy pamiętać, alby wybierać produkty zbożowe pełnowartościowe. Ponadto łącząc w śniadaniu białka i węglowodany, zyskujemy energię potrzebną organizmowi na cały dzień. Nie wystarczy zjeść cokolwiek aby schudnąć, ważne jest staranne dobranie składników.

 

Warto sięgnąć po otręby owsiane, ponieważ zawierają dużo błonnika, który sprawia, że organizm dużo dłużej nie robi się głodny. Można z nich przygotować pyszną owsiankę, wzbogaconą na przykład jogurtem naturalnym i owocami lub orzechami.
Poniżej przedstawiamy przykłady pysznego, dietetycznego śniadania.
1. Owsianka
-2-3 łyżki pełnoziarnistych płatków owsianych
-3 łyżki jogurtu naturalnego
-ulubione owoce, na przykład: banan, truskawki, jabłko
Na początku należy wsypać płatki do naczynia i zalać je wrzątkiem. Odstawiamy je do napęcznienia naokoło 10 minut. Kiedy płatki naciągną już wodą, dodajemy jogurt naturalny i ulubione owoce. To bardzo proste, ale też pyszne i zdrowe śniadanie.
2. Placuszki bananowe
-5 łyżek kaszy jaglanej
-jogurt naturalny
-1 jajko
-1 banan
Kaszę mielimy w młynku tak długo, aż powstanie z niej mąka. Banana rozgniatamy widelcem, dodajemy mąkę jaglaną, jajko i jogurt. Całość mieszamy i na rozgrzanej patelni formujemy małe placuszki. Gotowe można doprawić odrobiną miodu, syropu klonowego lub owocowego.