Masz swój samochód i szukasz zaufanych mechaników, którzy podejmą się diagnostyki w Twoim aucie? A może wiesz już, że dotknęła Cię awaria turbosprężarki i zastanawiasz się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie regeneracja turbiny czy zakup nowej?
Regeneracja turbosprężarki – jaki to koszt?
Czy regenerowana turbina jest godna uwagi?
Co zrobić w przypadku awarii turbosprężarki?
Zgłoś się profesjonalnego warsztatu i ciesz się odnowioną turbosprężarką
Regeneracja turbosprężarki – jaki to koszt?
Prawidłowa praca turbiny jest niezbędna zarówno w przypadku samochodów ciężarowych, jak i osobowych. Obecnie turbosprężarka jest jednym z najczęściej spotykanych elementów układu doładowania jednostki napędowej. Występuje w niemal każdym samochodzie w przypadku silnika wysokoprężnego oraz w przypadku aut benzynowych.
Zastanawiasz się, na ile można wycenić regenerację turbosprężarki? W przypadku prostej turbosprężarki bez zmiennej geometrii koszt regeneracji oscyluje wokół 700-900 zł. Z kolei w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze zmienną geometrią, wówczas takie przedsięwzięcie może wynieść znacznie ponad 1000 zł.
Czy regenerowana turbina jest godna uwagi?
Turbosprężarka nowa to w zależności od modelu koszt oscylujący wokół kilku tysięcy złotych. Ich żywotność jest uzależniona m.in. od sposobu eksploatacji pojazdu. To jednak nie jedyny aspekt, który ma na to wpływ. Równie istotny jest też wyjściowy stan jednostki napędowej, ale nie jest to głównym wyznacznikiem. Do serwisu trafiają bowiem zarówno turbiny z przebiegiem oscylującym w okolicach 30 000 km, jak z pięciokrotnie większym.
Zastanawiasz się, czy taka regenerowana turbina jest warta zachodu? Zregenerowana turbina w zaufanym miejscu powinna z założenia pracować tyle, ile jednostka spalinowa. Warto jednak wiedzieć, że niewłaściwa eksploatacja może przyczynić się do niepożądanego skrócenia żywotności tej części.
Co zrobić w przypadku awarii turbosprężarki?
Jakie objawy może dawać uszkodzona turbosprężarka? Najczęściej jest to widoczne w postaci mniejszej mocy silnika. Drugi objaw dotyczy wystąpienia jasnego dymu z rury wydechowej. Co więcej, gdy dojdzie do uszkodzenia turbosprężarki, wówczas doładowanie dynamicznie wzrasta, co jest odczuwalne szczególnie podczas przerwy w jeździe. Gdy dostrzeżesz takie zmiany, wówczas warto zgłosić się do profesjonalnego warsztatu, w którym będziesz mógł liczyć na fachową diagnozę.
Sam proces regeneracji turbin nie należy do skomplikowanych, jednak ważna jest tutaj precyzja regeneracji oraz odpowiedni proces technologiczny. Gdy turbosprężarka trafi do warsztatu, wówczas jest rozbierana na części pierwsze, a następnie dokładnie czyszczona. Jeżeli specjaliści zweryfikują, że jakiś element jest uszkodzony, wówczas zostaje on usuwany i zastąpiony innym, w dobrym stanie. Te, które są sprawne podlegają dokładnemu czyszczeniu z pomocą ultradźwięków. To z kolei daje gwarancję, że w złożonym egzemplarzu turbiny nie będzie nawet śladu zanieczyszczeń.
Zgłoś się profesjonalnego warsztatu i ciesz się odnowioną turbosprężarką
Jeżeli zastanawiasz się, czy kupić nową turbinę, czy może poddać ją regeneracji, powyższy poradnik powinien pomóc Ci w podjęciu decyzji. Masz do wyboru nowe turbo za kilka tysięcy lun zregenerowaną turbosprężarkę ze sprawdzonego źródła? Dokonaj ekonomicznego wyboru i przekonaj się o tym, że taka zregenerowana turbosprężarka posłuży Ci przez długi czas! Kluczowe jest znalezienie zaufanej firmy, która specjalizuje się w takich usługach. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się swobodnie jazdą autem!