Gdzie szukać okazji? Nowy salon samochodów używanych z serwisem w Poznaniu.

Salony samochodów używanych to miejsca, w których w stosunkowo niskiej cenie możemy kupić sprawny i dobrze utrzymany egzemplarz wymarzonego auta. W Poznaniu takich miejsc nie brakuje. Warto jednak zwrócić uwagę na to, z jakim typem salonu mamy do czynienia. Oprócz prostego przeglądu aut dobrze, aby takie miejsce posiadało jeszcze dodatkowo serwis blacharsko – lakierniczy. Poznań ma w swojej ofercie również takie obiekty. Dlaczego warto udać się właśnie tam i jakich samochodów możemy się spodziewać?

Salony samochodów używanych, w których jest serwis mechaniczny – Poznań

Standardowe salony samochodów używanych posiadają z reguły wystawę (pod dachem lub na placu) i przestrzeń biurową, w której można spisać umowę kupna-sprzedaży wozu. Swego rodzaju innowacją na rynku jest salon, w którym oprócz tych przestrzeni znajduje się również serwis mechaniczny. Poznań jest bardzo rozległym miastem – i z tego względu na jego terenie znajdują się również tego typu miejsca.

Dlaczego lepiej kupować samochód w salonie z serwisem?

Gdy kupujemy używany samochód, praktycznie nigdy nie mamy pewności co do jego stanu technicznego. No – chyba że akurat mamy do dyspozycji odpowiednio wyposażoną placówkę, w której możemy to sprawdzić. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nie kupujemy “kota w worku” i wcale nie musimy wierzyć handlarzowi na słowo.

Oferta salonów w Poznaniu – samochody używane Mercedes i wiele więcej

Salony samochodów używanych, które mieszczą się na terenie poznania posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę. Zawierają się w niej zarówno klasyczne marki aut rodzinnych, wersje sportowe czy nawet auta ekskluzywne. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim samochody używane Mercedes. Ma to prawdopodobnie związek z ich dużą wytrzymałością mechaniczną, dość dużą mocą i oczywiście niepowtarzalnym kształtem nadwozia, wzorowanym na luksusowych limuzynach najwyższej klasy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu auta z salonu samochodów używanych?

W zależności od tego, w jakim przedziale budżetowym operujemy i co jest dla nas najważniejsze – powinniśmy zwracać uwagę na inne rzeczy przy zakupie. Zakres możliwych komplikacji będzie się też nieco różnił między poszczególnymi markami aut. Jeśli jednak chodzi o samochody używane Mercedes to warto dokładnie oglądać przede wszystkim karoserię. Należy szukać ognisk korozji w takich miejscach jak zamek tylnej klapy, wewnętrzne strony klap, nadkola i pod nimi, a także progi i w bagażniku pod boczną tapicerką. Poza oględzinami powinniśmy też koniecznie odbyć jazdę próbną.

Co jest najważniejsze podczas jazdy próbnej?

Gdy pierwszy raz prowadzimy samochód, który chcemy kupić, powinniśmy zwracać uwagę na wiele rzeczy. Pierwsze niepokojące objawy możemy zauważyć jeszcze przed rozpoczęciem jazdy: obserwujmy kolor dymu z rury wydechowej i przysłuchujmy się pracy silnika. Gdy auto się nagrzeje to zgaśmy je i za minutę lub dwie spróbujmy odpalić znowu. Podczas jazdy dalej zwracajmy uwagę na odgłosy silnika, płynność zmiany biegów, a także reakcje auta na większe obciążenia.