Ultra metr prawdę o aucie powie

Konieczność zakupy nowego auta to nie tylko przyjemność, ale i stres. Warto wyposażyć się w odpowiednia wiedzę i umiejętności przed wizytą u sprzedawcy. Pożytecznym sprzętem jest miernik poziomu powłoki lakierniczej, pozwala stwierdzić, czy dany element pojazdu był naprawiany. Często właściciele aut chcą zataić przed potencjalnym kupnem informację o szkodach komunikacyjnych, w jakich pojazd uczestniczył. Elementami, które warto sprawdzić są błotniki, zderzaki i pokrywy zarówno silnika, jak i bagażnika.

Przed oględzinami pojazdu warto poznać VIN, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji pojazdu. Umożliwi to sprawdzenie na stronach ogólnodostępnych parametrów pojazdu np. przebiegu. Od stycznia 2014 r. każdy diagnosta zobligowany jest przy wykonaniu przeglądu do wpisania aktualnego przebiegu pojazdu. Poza tym można prześledzić historię pojazdu: ilość właścicieli, historię umów kupna-sprzedaży. Informację o szkodowości otrzymamy także w każdym Autoryzowanym Serwisie Obsługi. Koszt takiej usługi zależy od marki i waha się od 50 do 100 zł. Przy zakupie auta o dużej wartości rekomendowana jest kompleksowa weryfikacja. Informacja o sprawności mechanicznej pojazdu nie powinna być dla potencjalnego kupca wystarczająca.

Gdzie szukać aut do kupna?

Rekomendowane są portale i serwisy o zasięgu lokalnym, Ogłoszenia Zielona Góra pozwolą na znalezienie pojazdu w najbliższej okolicy zamieszkania, Oględziny auta nie będą się wiązały z wielogodzinną podróżą i stratą całego dnia.