Jak zastosować toczenie CNC w przemyśle samochodowym?

Wszystkie sektory przemysłowe chętnie korzystają ze zdobyczy technologicznych, które pozwalają na poprawę efektywności produkcyjnej. Nie inaczej jest w przypadku branży samochodowej. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób maszyny CNC przyczyniły się do ulepszenia metod wytwarzania pojazdów i części zamiennych? Zapraszamy do naszego poradnika, gdzie wyjaśniamy rolę toczenia i frezowania w obrabiarkach sterowanych numerycznie.

Czym jest obróbka CNC?

Computerized Numerical Control jest specjalistycznym procesem obróbki skrawaniem, który wykorzystuje systemy komputerowe i oprogramowanie CAD. Wykwalifikowani programiści wprowadzają do programu wytyczne w języku G-code, czyli znormalizowanym zestawie poleceń dla urządzeń CNC.

Efekty mówią same za siebie — toczenie, frezowanie i szlifowanie zyskało na precyzji i powtarzalności. Dzięki temu producenci mogą wytwarzać skomplikowane elementy przy minimalnych stratach materiałowych.

Toczenie CNC a efektywność produkcji

Wydajność fabryk wzniosła się na nowy poziom po wprowadzeniu do powszechnego użytku maszyn CNC. Obrabiarki nie muszą odpoczywać i są wolne od ryzyka błędów ludzkich. Poprawna konserwacja i kalibracja gwarantuje niezawodną pracę w całym cyklu produkcyjnym.

Zapewne domyślasz się już, jak istotne są to cechy dla przemysłu motoryzacyjnego. Nowa technologia toczenia i frezowania umożliwia szybkie wytwarzanie elementów składowych silnika, zawieszenia lub systemu hamulców, zachowując jednocześnie rygorystyczne normy jakościowe.

Do czego stosuje się obrabiarki CNC w motoryzacji?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że obrabiarki sterowane numerycznie są obecne na linii produkcyjnej każdego komponentu samochodowego. Trudno znaleźć część pojazdu, która nie wymagałaby obróbki w maszynie CNC. Frezowanie precyzyjnych otworów w desce rozdzielczej przyczynia się do doskonałego spasowania dołączanych później akcesoriów. Proces toczenia gwarantuje natomiast dokładność przy konstruowaniu cylindrów silników lub skomplikowanych części składowych skrzyni biegów.

Obrabiarki sterowane numerycznie świetnie sprawdzają się przy produkcji i wykańczaniu podzespołów niestandardowych, właściwych dla jednego modelu pojazdu. Maszyny te umożliwiają także odtworzenie części do aut zabytkowych.

Główne zalety maszyn CNC dla przemysłu samochodowego

Podsumujmy najważniejsze korzyści, jakie dla branży samochodowej przynosi frezowanie CNC, Łódź jest przykładem miasta, które doświadcza intensywnego rozwoju dzięki implementacji nowych technologii. Zobacz, jakie zalety wiążą się z toczeniem w zaawansowanych obrabiarkach:

  • automatyzacja procesu wytwarzania,
  • gwarancja powtarzalności kształtu i rozmiaru przy produkcji masowej,
  • możliwość realizacji niestandardowych brył przedmiotów,
  • fenomenalna precyzja,
  • ograniczenie kosztów operacyjnych w zakładzie przemysłowym,
  • wydajność.

Toczenie i frezowanie CNC w Łodzi

Poszukujesz parku maszynowego w województwie łódzkim? Chcesz opracować prototyp części lub uruchomić produkcję masową? Skontaktuj się z ekspertami firmy Sacher, którzy zrealizują dla Ciebie frezowanie lub toczenie CNC, Łódź jest jedną z lokalizacji, gdzie firma realizuje swoje projekty. Dowiedz się więcej na stronie internetowej www.sacher-cnc.com.pl.