Citroën C5- opis model

Citroen C5 to osobowy samochód klasy średniej D. Jest produkowany od 2001 roku przez koncern Citroena. To następca modelu Xantia. Gdy wycofano Citroena C6, to Citroen C5 stał się flagowym modelem Citroena. Swoją nazwą nawiązywał od do modeli Citroena C z lat 20. XX wieku. Następcą Citroena C5 był Citroen C5 Aircross. Od tamtej chwili najważniejszy model Citroena to SUV.

 

Na początku Citroen C5 był produkowany w postaci pięciodrzwiowego liftbacka. Rok po premierze zaprezentowano wersję kombi C5 Break. Po raz pierwszy w Citroenie został rozdzielony układ hamulcowy oraz układ hydropneumatycznego zawieszenia. Dzięki temu w środku było więcej miejsca i można było wygodnie podróżować. W 2004 roku zrobiono facelifting Citroena C5. Zmieniono przede wszystkim wygląd nadwozia. Zmodyfikowano również przód i tył pojazdu, lampy oraz reflektory. W dodatku wnętrze Citroena C5 zosało odświeżone oraz wzbogacone o wiele dodatkowych opcji. Zmiany odnosiły się również do budowy silników. Na rynek wszedł silnik wysokoprężny 1. 6 HDI.

Citroen c5 spalanie

Citroen C5 spala średnio 7, 5 litra na 100 km. Jego pojemność bagażnik to 1310 – 1658 l. Maksymalne przyspieszenie w tym modelu to 8, 9-14 s do 100 km/h. Jego maksymalna prędkość to 188 – 240 km/h. Przejdźmy teraz do najczęściej spotykanych usterek w tym konkretnym modelu. Przede wszystkim jest tak, że najczęściej psuje się instalacja elektryczna i elektronika. Przede wszystkim naprawy wymagają sterowniki szyb w drzwiach, komputer pokładowy, immobilizer oraz system podgrzewania foteli. Mimo wszystko Citroen C5 jest uznawany za samochód, który jest przyjemny w prowadzeniu i gwarantuje komfortową podróż.