Peugeot 307- opis modelu

Peugeot 307 to kompaktowy samochód należący do segmentu C. Ten model został zaprezentowany w 2001 roku. To bardzo popularny model do dziś. W 2002 roku otrzymał on tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Peugeot 307 na początku był dostępny jako 3- oraz 5-drzwiowy hatchback.

 

Rok po jego debiucie na rynku zaprezentowano 5-drzwiowe kombi Break/SW. Natomiast jeszcze w kolejnym roku powstał 2-drzwiowy coupe-cabrio CC. Firma Peugeot zajmowała się również produkcją 4-drzwiowego sedana. Niestety nie był to model dostępny w Europie. Jeżeli chodzi o konstrukcję Peugeota 307, to opierał się on na zmienionej płycie podłogowej poprzednika. Kombi o 10 cm większy rozstaw osi niż hatchback. Miało również w drugim rzędzie siedzień, trzy osobne, demontowalne fotele dla pasażerów. Stylistycznie Peugeout był podobny do pozostałych modeli tej marki w tamtym czasie. Był dynamiczny, miał wąskie i głęboko osadzone reflektory oraz charakterystyczne wgłębienie na przednim zderzaku, które przypominało uśmiech. W 2005 roku został przeprowadzony facelifting tego francuskiego samochodu kompaktowego. Zmodernizowano pas przedni, zmieniono tylne światła, wyposażenie oraz ulepszono elektronikę. To właśnie tak ostatnia była najbardziej wadliwym elementem w tym samochodzie. Często do instalacji elektrycznej dostawała się woda, co kończyło się zwarciami.

Peugeot 307 spalanie

Jeżeli chodzi o spalanie w tym modelu, to użytkownicy tego samochodu naprawdę nie mieli na co narzekać. Kształtowało się ono w granicach 5-6 litrów na 100 km.