Jakie pokrowce samochodowe wybrać

Coraz częściej chcemy w jak największym stopniu ochronić nasz samochód przed jakimikolwiek uszkodzeniami, także w jego wnętrzu. W tym celu decydujemy się na zakup pokrowców samochodowych. Jednak czy wiemy od czego zacząć w przypadku tego typu zakupu. Powinniśmy się zapoznać z kilkoma elementami, dzięki którym nasz zakup będzie na pewno doskonałym wyborem. Jakie są to cechy? Zaraz się przekonamy!

Od czego zacząć poszukiwania?

Pokrowce fph milex samochodowe przede wszystkim powinny zostać wykonane z wysokiej jakości materiałów. Przykładem takiego materiału może być eko-skóra, której faktura jest zbliżona do naturalnej. Eko-skóra w całości może być laminowana 3mm pianką poliuretanową,zapobiegającą przesuwaniu się pokrowców względem foteli, zaś elastyczny materiał na “plecach” pokrowca laminowany jest pianką o grubości 2mm. Warto również zadbać, żeby posiadały one także certyfikowany szew AIRBAG, dzięki czemu przystosowane są do samochodów zarówno z bocznymi poduszkami powietrznymi w fotelach, jak i do standardowych siedzeń. Dzięki zastosowaniu specjalnego szwu, zakrywają fotele w całości nie zakłócając pracy AIRBAG-ów. Oczywiście rozwiązanie to jest wielokrotnie przebadane oraz certyfikowane. Badania potwierdzone certyfikatem bezpieczeństwa zostały wykonane przez Przemysłowy Ośrodek Motoryzacji (PiMOT) z siedzibą w Warszawie,który zatwierdził bezpieczeństwo produktu, wydając certyfikat bezpieczeństwa “B”. Warto również zwrócić szczególną uwagę na sposób mocowania. Bardzo praktyczne są tutaj rzepy, dzięki czemu pokrowiec zakrywa cały fotel i nic nie ulega zniszczeniu. Bardzo często wymagają tylko samodzielnego wykonania otworów na przednią cześć siedzenia
Jak widać tych kilka elementów pozwala na odpowiednie dobrane pokrowców, które doskonale zakryją nasze fotele samochodowe, zarówno fotele z przodu, jak i tylną kanapę. Ponadto zadbają również o estetyczny wygląd naszego wnętrza samochodu. Warto o tym pamiętać, jeżeli chcemy zadbać o wnętrze i fotele naszego samochodu.