Różne gatunki małych psów, które nie gubią sierści

W mieście ludzie często decydują się na małe psy, które lepiej adaptują się do mieszkania w niewielkich przestrzeniach, nawet bez ogródka.

Czemu małe psy w blokach to dobre rozwiązanie? Przede wszystkim ponieważ mniej się męczą, a także są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości oraz przeprowadzaniu zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych. Istnieje również kilka małych ras, które dodatkowo nie gubią sierści, dzięki czemu zachowanie porządku w domu jest zdecydowanie prostsze.

Rasa małych psów, które nie gubią sierści

Wypadająca sierść potrafi być kłopotliwa, zwłaszcza dla osób lubiących porządek, ale też alergików, dla których potrafi być potężnym alergenem.
Wbrew pozorom istnieje sporo ras psów, które nie mają z tym problemu, ponieważ wcale lub prawie wcale nie gubią sierści.

Świetnym tego przykładem jest choćby długowłosy maltańczyk, wszystkie odmiany terierów, pudli oraz sznaucery. Wymienione rasy możemy z powodzeniem trzymać w domach, bez obaw o wypadające włosy.

Jeśli jesteśmy alergikiem i szukamy psa, któremu moglibyśmy dać dom, rasy, które zamiast sierści mają niewypadające włosy są idealnym rozwiązaniem.