Jak poprawić funkcjonalność quada?

Mając czterokołowca warto pomyśleć nad poszerzeniem jego możliwości. Quady, choć stabilne i potrafiące wjeżdżać pod strome góry, słabo radzą sobie z jazdą po śniegu, piasku i błocie. Aby poszerzyć osiągi tych maszyn, warto postawić na dodatkowe wyposażenie. Chodzi o gąsienice, które idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach, sprawiając, że żadne tereny nie będą poza Twoim zasięgiem.

Gąsienice to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się głównie w zimie, ale także na terenach pustynnych i bagnistych. Jakie są ich plusy?

Gąsienice do quada – zalety

Poza tym, że z gąsienicami można wjechać w trudne tereny, to jeszcze poprawiają one stabilność pojazdu i pozwalają uniknąć poślizgu w przypadku jazdy po śliskiej nawierzchni, na przykład podczas jazdy po śniegu. Gąsienice to rozwiązanie praktyczne, ponieważ są łatwe w montażu i możliwe do instalacji w każdych warunkach. Znacząco podnoszą funkcjonalność, dając tym samym quadom nowe życie.

Gąsienice – kupować, czy zrobić je samemu?

Oczywiście można stworzyć gąsienica we własnym garażu i dobrze wykonane mogą nam długo posłużyć, natomiast nic nie zagwarantuje nam wtedy bezpieczeństwa. Najlepiej w tej kwestii zaufać producentom, którzy oferują sprawdzone rozwiązania. Obecnie na rynku znajdziesz wiele gąsienic, które spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Podczas dalekiej wyprawy ryzyko awarii to poważna sprawa, która może pozbawić Cię możliwości powrotu. Warto o tym pamiętać, decydując się na zrobienie gąsienic własnymi siłami. O ile quad pojedzie przez tereny zaśnieżone, o tyle po piasku z pewnością nie pojedzie bez odpowiednich gąsienic. Jeśli chodzi o zakup tego produktu, warto tutaj postawić na renomowane marki, które mają dobre opinie u swoich klientów. Próba zaoszczędzenia może wyjść bokiem właścicielom dwuśladów.

Czy jesteś przekonany do zakupu gąsienic na swojego quada? Polecamy to rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów czterokołowców, ponieważ dają one zupełnie nowe wrażenia z jazdy. Usprawnij swoją maszynę i wjedź tam, gdzie wcześniej nie było szansy. Ulepsz quada i przemierzaj nawet najbardziej wymagające trasy bez zakopywania się i utraty przyczepności.