Czym powinien cechować się zawodowy kierowca?

Starasz się o prace kierowcy i chcesz dowiedzieć się co zawrzeć w swoim podaniu o pracę by być łakomym kąskiem pożądanym przez przyszłych pracodawców? Tutaj dowiesz się na czym się skupić, by zabłysnąć w oczach przyszłego pracodawcy.

Uprawnienia to nie wszystko

Absolutna podstawą do ubiegania się o pracę kierowcy jest posiadanie odpowiednich uprawnień i uzyskania Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej. Jednak to nie czyni z nas jeszcze kierowcy doskonałego. Równie ważne, co wskazanie na uprawnienia formalne, jest to by podanie o pracę kierowcy zawierało również informacje o naszych “umiejętnościach miękkich”.

Odpowiedzialność

Dla pracodawcy ważna jest punktualność i dbałość o dobro przedsiębiorstwa, a co za tym idzie odpowiedzialność jego pracowników. Dbając o to by tak postrzegano nas w oczach przyszłego pracodawcy dbamy również o to by wyglądać na kompetentnego pracownika, któremu można powierzyć mienie firmy. Pamiętaj o tym, a na pewno zyskasz w oczach już na samym starcie.

Cierpliwość i opanowanie

Czas w transporcie gra główne skrzypce, ale nie zależnie od stanowiska, na które chcesz aplikować musisz wykazywać się spokojem w sytuacjach stresowych i zachować chłodny umysł. Bez tego bardzo trudno będzie osiągnąć wymierne korzyści z wykonywanego zawodu, jednocześnie będziesz męczył się podczas dłuższych przejazdów, co zmniejszy twoją koncentracje i może zwiększyć ryzyko wypadków. Także podanie o pracę kierowcy powinno być napisane tak by podkreślić tę cechę.

Refleks i szybkość reakcji

Co nie powinno nas dziwić, kierowcy często wskazują na to, iż niezwykle ważną cechą jest doskonały refleks. Jest to o tyle zrozumiałe, o ile pozwala na zachowanie bezpieczeństwa i pomaga w radzeniu sobie w trudnych warunkach atmosferycznych, a to już jest wielka zaleta każdego kandydata. Jeżeli uda nam się tym wykazać, pracodawca zyskuje pewność naszych umiejętności i z automatu podnosi to zaufanie pracodawcy do nas jako pracowników.

Koncentracja

Cecha bardzo potrzebna przy dłuższych przejazdach, które są domeną transportów międzynarodowych prowadzonych, w większości, przez kierowców CE. Nie oznacza to oczywiście, że w innych zawodach zmotoryzowanych cecha ta jest mniej potrzebna. Jest to jedna z absolutnie podstawowych cech każdego kierowcy. Zatem by podanie o pracę kierowcy mogło być rozpatrywane jako skuteczne, musi zawierać informacje o zdolności zachowania koncentracji na drodze.