Kompresor, filtr, normalia, felgi oraz chiptuning

Wybór kompresora

Stając przed wyborem kompresora do własnego warsztatu wybór ten wcale nie jest łatwy. W sklepach dostępne są dwa różne modele sprężarek. Pierwszym z nich jest kompresor tłokowy, zmieniający ciśnienie za pomocą specjalnego tłoka. Drugi model są to kompresory śrubowe, które za pomocą odpowiednich śrub potrafią zwiększać ciśnienie wewnątrz urządzenia. Musimy wiedzieć czy kompresor do warsztatu będzie często używany, ponieważ w możemy wybierać w rozmiarach od 10 litrów a kończąc na 200 litrach pojemności.

Filtr do kabiny

Sezon letni w pełni, więc codziennie towarzyszą nam upały, większość z nas używa klimatyzacji w samochodzie. Lecz nie każdy wie że w niej znajduje się tak zwany filtr kabinowy który odpowiada za oczyszczenie powietrza dostającego się z zewnątrz. Powietrze z zewnątrz niesie ze sobą różnego rodzaju
pyłki, kurze i bakterie które mogłyby zagrozić naszemu zdrowiu. Wato więc pamiętać o wymianie filtra. W sklepach do wybory znajdziemy filtry standardowe, anty-smogowe lub węglowe, które stanowią dodatkową ochronę.

Czym są normalia

W typowym warsztacie samochodowym normalia nie są czymś nadzwyczajnym. Jest to nic innego jak pojęcie które definiuje wszystkie niezbędne akcesoria i elementy które powinny znaleźć się w każdym warsztacie samochodowym. Normalia potrzebne są do wykonywania różnych prac naprawczych, dzięki ich obecności możemy w łatwy oraz przede wszystkim skuteczny sposób dokonać naprawy naszego samochodu.

Felgi samochodowe

Odpowiadają one za wiele funkcji, więcej niż komukolwiek mogło by się wydawać. Przede wszystkim felgi przenoszą siły z piasty koła centralnie na opony. Po drugie sprawiają że chłodzenie elementów znajdujących się przy kole jest lepsze, zapobiegają w ten sposób przegrzaniu. Mogą być wykonane z wielu materiałów, najczęściej stosuje się do ich produkcji metal albo aluminium. Ciekawostką jest że to właśnie aluminiowe elementy są droższe niż te metalowe. Mogą mieć różne wymiary w zależności do jakiego samochodu są przeznaczone.

Zmiana na szybsze

Każdego z nas najdzie czasem ochota na szybszą jazdę, niekiedy nie mamy takiej możliwości aby rozwinąć szybkość z powodu małej ilości mocy. Dlatego z pomocą przychodzi nam chiptuning. Polega on na elektronicznej zmianie ustawień sterowników w samochodzie które odpowiadają z większą dawkę dostarczaną silnikowi. W ten sposób możemy zyskać nieco mocy w naszym samochodzie. Należy jednak pamiętać że zabieg ten nie jest w pełni bezpieczny dla naszego pojazdu.